izmir kürtaj
izmir kürtaj

İzmir Kürtaj ve Kürtaj Hekimleri

İzmir kürtaj ve izmir kadın doğum, kadın doğum, kadın üreme sağlığı konusunda uzmanlaşmış sağlık uzmanları ile hizmet vermektedir.

Kadın doğum bölümü hangi muayeneleri içerir?

Kadın doğum uzmanı kişiler, PELVİK muayeneler, cinsel yolla bulaşan Enfeksiyon testleri, kanser taramaları ve vajinal Enfeksiyonlar için test ve tedaviyi içeren üreme ve cinsel sağlık hizmetleri vermektedir.

ENDOMETRİOZİS, kısırlık, yumurtalık kistleri ve PELVİK ağrı gibi üreme sistemi bozukluklarını teşhis ve tedavi ederler. Ayrıca yumurtalık, rahim ağzı ve diğer üreme kanserleri olan kişilere de bakabilirler. Kadın üreme sistemi ile ilgili sorunları teşhis ve tedavi ederler. Buna rahim, FALLOP tüpleri, yumurtalıklar ve göğüsler dahildir. Ayrıca hamilelik ve doğum sırasında bakım veren kadın doğum uzmanı olarak da çalışırlar. 

GENEL HİZMET ALANLARI

  • Doğum, bebek doğurmak da dahil olmak üzere hamile kadınlarla çalışmayı içerir
  • Kadın doğum alanı cinsel yolla bulaşan Enfeksiyonlar ve kronik ağrı başta olmak üzere çok çeşitli koşulları tedavi eden kadın üreme sistemini içerir.

İzmir kadın doğum, PELVİK muayeneler, ultrasonlar ve kan çalışması dahil olmak üzere çok çeşitli önleyici bakım hizmetleri sunar.

İzmir kadın doğum üreme sisteminizi hem içten hem de dıştan muayene edecektir. Göğüslerinizi muayene edecekler ve herhangi bir topak veya kist olup olmadığını da kontrol eder. Daha sonra vajinanın dışında bulunan vulvanızı incelerler. 

Bir sonraki adım genellikle bir iç PELVİK muayenedir. Doktor vajinanın içini görmek ve SERVİKSE bakmak için SPEKULUM adı verilen özel bir alet kullanacaktır. Vajinayı genişletmeye ve doktorun vajina ile rahim arasında bulunan rahim ağzını görmesine yardımcı olur.

PELVİK muayene sırasında doktorunuz Enfeksiyonu kontrol etmek için SERVİSKTEN bir hücre örneği toplamasını sağlar. Doktorunuz ayrıca karnınıza ve PELVİSİNİZE baskı yapabilir ve herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol etmek için eldivenli parmağını rektumunuza sokabilir.

Kadın doğum doktoru size tıbbi bir durum teşhisi koyarsa, size tedavi verebilir veya sizi belirli Periyotlarda muayeneye davet edebilir. Soruna bağlı olarak, tedavileriniz ilaç tedavisi, ameliyat veya bekleyip görme yaklaşımını içerebilir. 

Bebek bekleyen anne adayları içinse rutin bebek muayenelerine bakabilir, doğum zamanına kadar eşlik uygulamaları anne adayları ile görüşebilirler. Kadın doğum doktoru sadece bebeğin gelişimini takip etmez dünyaya gelişine de yardımcı olmak için doğumunuz esnasında yanınızda olur.