izmir kürtaj
izmir kürtaj

İzmir Kürtaj Öncesi Uygulamalar

İzmir Kürtaj, bir çocuğun doğumuyla sonuçlanmaması için hamileliğin sona ermesidir. Bazen buna ‘gebeliğin sonlandırılması’ denir.

Kliniklerde veya hastanelerde yapılan birkaç kürtaj türü vardır. İzmir kürtaj, planlanmamış veya istenmeyen hamileliği olan kadınlarla ilgilenir. Kürtajın kendileri için doğru seçim olduğuna karar vermiş birçok kadını tedavi ediyor, ne yapacağını bilemeyen kadınlara tavsiye ve danışmanlık veriyoruz.

Sahip olabileceğiniz kürtaj türü, sağlığınız ve hamileliğinizin ne kadar sürdüğü de başta olmak üzere birçok faktöre bağlıdır. Ayrıca, her kürtaj deneyimi farklıdır.

Kürtajdan önce, İzmir kürtaj çalışanı sağlık uzmanı sağlığınız hakkında sorular sorar. Fizik muayeneniz olabilir.  Hamileliğin kaç haftalık olduğunu doğrulamak için bir Ultrason muayenesi yapılabilir. Daha sonra, fiziksel muayene, hamilelik testi kan testi, cinsel yolla bulaşan Enfeksiyonlar için tarama ve durumunuz gerektiriyorsa muhtemelen ek testler içeren bir kürtaj öncesi muayene alacaksınız.  Birçok sağlayıcı, hamileliğinizde ne kadar ilerlediğinizi doğrulamak ve UTERUS, FETAL veya PLASENTAL anormallikleri kontrol etmek için bir Ultrason da kullanacaktır.

İzmir kürtaj kürtajın nasıl olacağını, Prosedürle birlikte gelebilecek herhangi bir riski, kürtajdan sonra evde kendinize nasıl bakacağınıza dair talimatları sizler ile paylaşır.

Kürtaj hakkında bilinmesi gerekenler

Çoğu durumda kürtajın gelecekteki sağlığı etkilemediğini bilmek önemlidir. Kürtaj size sonradan oluşabilecek hastalıklar sunmaz, depresyon veya kısırlık riskini artırmaz. Kürtajdan sonra muhtemelen biraz kanamanız ve kramplarınız olacaktır. Bu nedenle, iyileşme sürenizi daha rahat hale getirmek için önceden plan yapın. Günün geri kalanını dinlenmek için kendinize ayırın. İhtiyaç duymanız durumunda maksi kadın PEDİ ve kramplar için bir ısıtma torbasını hazır bulundurun. 

Kürtajdan önce, kramplara yardımcı olacak ağrı kesici ilaçlar alacaksınız. Kürtaj sırasında da alabilirsiniz. Bir hemşire veya doktor, kürtajdan önce rahim ağzınızı açmanıza yardımcı olacak ilaçlar verebilir.  Bazen Prosedürden bir gün veya birkaç saat önce SERVİKSİNİZİN açıklığına laminarya adı verilen küçük DİLATÖR çubukları da koyarlar. Laminarya vücudunuzdan sıvı emer ve yavaşça SERVİKS açılır bir hal alır. Bu işlemler kürtajı kolaylaştırır.

İşlem odasında doktor veya hemşireye yardımcı olacak ve kürtajınız sırasında size destek olacak bir görevli bulunacaktır.