izmir kürtaj
izmir kürtaj

İzmir Kürtaj ve Vajina Estetiği Kliniği

İzmir kürtaj yerimiz olan kliniğimizde İzmir kürtaj alanında çalışan hekimlerimizin uzman olduğu diğer konu vajina estetiğidir.

Vajina estetiği nedir, önemli midir?

İzmir vajina estetiği görünümü iyileştirebilecek ve rahatsızlığı azaltabilecek çeşitli estetik GENİTAL plastik cerrahi Prosedürleri uygular. Bu Prosedürler arasında LABİOPLAST, KLİTORAL başlık, küçültme, MONSPLASTİ, VAJİNAPLASTİ yer alır. Hastalar bazen bu işlemlere diğer terimlerin yanı sıra kadın vajina estetik ameliyatı, vajina gençleştirme, kadın GENİTAL gençleştirme ameliyatı, VULVOVAJİNAL plastik cerrahi ve tasarımcı vajina ameliyatı olarak da yapılmaktadır.

Kadın cinsel organının üst kısmındaki kasık kemiği üzerindeki kılların bulunduğu bölgeye MONS denir.  Kıl taşıyan dış dudaklara LABİA MAJORA denir. İç dudaklara LABİA MİNÖR denir. Merkezdeki üst kısımda klitorisi kısmen veya tamamen kaplayan, bazen PREPUS olarak adlandırılan başlık bulunur. Klitorisin altında ÜRETRAL açıklık bulunur.

Kadınlar doğurganlık, HORMONAL değişiklikler ve yaşlanma sürecinden geçerken cinsel organlarında değişiklikler yaşayabilirler. Bir kadının yaşam kalitesini etkileyebilecek değişiklikler arasında vajinal gevşeklik, stres vajinal kayganlık kaybı, erotik histe azalma kaybı yer alır. Bu konuda İzmir vajina estetiği devreye girerek uzman plastik cerrahlar aracılığı ile gerekli müdahale yapılır.

Bu değişikliklerin bir kısmını veya tamamını tedavi etmek için geliştirilen cihazlar, KOLAJEN sıkılaşmasını sağlamak için RADYOFREKANS veya lazer enerjisi kullanır. Dolgu maddeleri bazen klitorise ve/veya “G-noktasına” enjekte etmek için de kullanılır. Tüm araştırmacılar G noktasının var olduğu konusunda hemfikir olmasa da, vajinanın ön duvarının hemen içinde erotik bir alan olarak tanımlanıyor.

Vajina estetiği neden yapılır?

GENİTAL görüntü bozuklukları kadınlarda özgüven sorunlarına yol açar. Bu şekilde cinsel uyarılma libido ve orgazm sorunlarına neden olur. Vajina genişliği orgazmı zorlaştırabilir. Vajina ağzının geniş, hatta bazen dışarıdan bakıldığında vajinanın içinin görünmesi (“vajinal boşluk”) cinsel benlik saygısını bozabilir. Aynı şekilde dar bir vajina ile eşler daha fazla zevk alır. Sık Vajinal Enfeksiyonlar: Vajina yapısı geniş olduğundan doğum sonrası akıntı olan kadınlarda Enfeksiyon görülme sıklığı artar. Vajina ameliyatı genellikle SEDASYON (hafif uyku anestezisi) eşliğinde Lokal anestezi desteği ile yapılır. Operasyon ortalama 45 dakika ile 1 saat arasında sürmektedir. En iyi sonucu elde etmek için girişten başlayarak ortalama 6-7 cm vajina içine doğru hareket etmek gerekir. Böylece fazla dokular çıkarılarak vajinaya özel iplerle dikilerek birleştirilir. İzmir vajina estetiği tecrübelerimize göre vajinanın tamamına yakını tarafımızca düzeltilir. Girişten 2-3 cm’ye kadar olan daraltmalar çiftler için yeterli değildir. Bu bilinçle hareket ederek hastalarımızın memnuniyetini önemsiyoruz.